Interaktywna oferta muzeum

„Warsztaty z kogutem” – warsztaty wyplatania kogutów odbywają się w kameralnej przestrzeni i swobodnej atmosferze, z humorem, legendą, anegdotami i akcesoriami piekarskimi.

Skierowane są głównie do młodszych odbiorców – dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Dorośli również poczują się wspaniale, słuchając opowieści i wskazówek mistrza piekarni.

Warsztaty to oferta dla turystów, rodzin z dziećmi, szkół, jak również dla wycieczek i grup zorganizowanych.

Każdy pokaz obejmuje poczęstunek kawałkiem świeżo upieczonego koguta. W cenę pokazu wliczony jest oryginalnie opakowany kazimierski kogut z porannego wypieku oraz certyfikat czeladniczy „piekarza- koguciarza” dla każdego uczestnika.

* wyplecione przez uczestników koguty nie są wypiekane

Program „Warsztatów z kogutem”

• zapoznanie się ze składnikami używanymi do wykonania naszych kogutów,

• pokaz wyplatania kogutów z ciasta,

• degustacja kogutów,

• przez chwilę jak w kinie – animowana legenda o czarnym kogucie,

• samodzielne wyplatanie kogutów przez uczestników,

• wręczenie certyfikatów czeladniczych i gotowych, wypieczonych wcześniej kogutów.

Pokazy trwają ok. 50 min (z czasem na przygotowanie do pokazu ok. 1 godz.).
Opiekunowie dziecięcych i młodzieżowych grup wycieczkowych są zaproszeni przez piekarnię w czasie trwania warsztatów na kawę i herbatę.

Inne atrakcje

„Kazimierz na starej fotografii. Kuchnia i smaki dawnych lat” – prezentacja w postaci slajdów z opowieściami kazimierskiego przewodnika, historyka sztuki – Doroty Szczuki, www.szeptkazimierza.pl. Wśród opowieści wiele anegdot związanych z kazimierskim letniskiem, dawnymi restauracjami i kulinariami.
Jest to oferta cykliczna – zapowiedzi spotkań będą dodawane tutaj oraz na facebooku Piekarni Sarzyński i w kalendarzu wydarzeń Kazimierza Dolnego www.kazimierzdolny.pl oraz we wnętrzu naszej piekarni.

Cykliczne spotkania z ciekawymi osobami. Zapowiedzi spotkań będą dodawane cyklicznie tutaj na facebooku Piekarni Sarzyński i w kalendarzu wydarzeń Kazimierza Dolnego www.kazimierzdolny.pl oraz we wnętrzu naszej piekarni.

Spotkania z blogerami kulinarnymi. Zapowiedzi spotkań będą dodawane cyklicznie tutaj ,na facebooku Piekarni Sarzyński i w kalendarzu wydarzeń Kazimierza Dolnego www.kazimierzdolny.pl oraz we wnętrzu naszej piekarni.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania, wątpliwości? A może chcesz zarezerwować miejsce? Czekamy na Twój kontakt.